Szukaj

Produkty



O PRODUKTACH

Znak firmowy

znak firmowy

Wszystkie nasze wyroby kute, nadające się do walki, posiadają na głowni bity nasz znak firmowy: Znak niniejszy jest znakiem zastrzeżonym. Stanowi on naszą własność 
i jakiekolwiek wykorzystywanie go przez inne podmioty jest zabronione.

Sprzedajemy również wyroby z głowniami ozdobnymi, które nie są kute. Wyglądają one bardzo podobnie do wyrobów kutych jednakże nie posiadają na głowni powyższego znaku.

 

Parametry techniczne głowni

Nasza firma wykonuje następujące typy głowni:

kute

są wykonywane ze stali wysokowęglowej, hartowane do twardości 48-52 HRC. Głownie te mogą być używane np. w walkach rycerskich bez obawy o ich wytrzymałość na uderzenia. Posiadają one tępe krawędzie o grubości około 2,5mm dzięki czemu nie szczerbią się w czasie walki ani nie odpryskują. Głownie kute wykonujemy w dwóch rodzajach wykończenia:

  • matowe - w naturalnym, matowym kolorze stali
  • polerowane - wykończenie głowni na wysoki połysk za pomocą polerowania. Taki wygląd nie ma wpływu na walory użytkowe wyrobu. Oznacza to, że mogą być one z powodzeniem używane jako głownie bojowe.

Standardowo głownie kute są nieostrzone. W przypadku większości wyrobów jako dodatkową możliwość oferujemy ostrzenie głowni.

ozdobne (niekute)

Głownie niekute są wykonywane ze zwykłej stali, nie są ulepszane cieplnie i nie nadają się do walk rycerskich czy teatralnych. Oferujemy je w następujących wykończeniach:

  • chromowane - takie wyroby najbardziej się nadają np. na prezenty lub jako oryginalna pamiątka z Polski
  • niechromowane matowe - są to wyroby z głowniami ze zwykłej stali polerowanymi do uzyskania jednolitego, matowego koloru stali. Takie wyroby z powodzeniem mogą znaleźć zastosowanie jako piękne elementy wystroju oryginalnych wnętrz.
  • niechromowane polerowane na wysoki połysk - wyroby z głowniami ze zwykłej stali polerowanymi do uzyskania efektu „lustra”. Doskonale nadają się do uzupełnienia wystroju nowoczesnego biura czy mieszkania.

 

Warto nadmienić, że głownie wymagają okresowego czyszczenia, dobrze im robi lekkie natłuszczenie. Nie ma znaczenia wykończenie matowe czy na wysoki połysk. Wyjątkiem są głownie chromowane, które wystarczy od czasu do czasu odkurzyć miękką, wilgotną ściereczką i następnie wytrzeć do sucha.

UWAGA!
Nie wolno przegrzać kutej głowni!
Grozi to jej rozhartowaniem i w efekcie utratą twardości i sprężystości!

 

Rękojeści

Trzonki rękojeści wykonujemy z drewna lub tworzywa. Niektóre typy szabel posiadają trzonki rękojeści oklejone skórą i niekiedy oplecione filigranowym drutem.

Oprócz standardowo wykonywanych typów rękojeści realizujemy również zamówienia indywidualne. Na życzenie klienta możemy dodać na rękojeści pierścienie stalowe lub mosiężne, możemy wykonać okładziny rękojeści z drewna szlachetnego czy wykonać nietypowy kształt rękojeści.

 

Jak dbać o wyroby

Stalowe i niechromowane elementy wyrobów (głownie kute, jelce, głowice, itp) z upływem czasu będą ulegały korozji. W celu zabezpieczenia powierzchni przed rdzą należy ją natłuścić np. olejem. Konieczne jest również regularne czyszczenie wyrobów i nie dopuszczanie do głębokiej penetracji powierzchni przez korozję. W celu zlikwidowania ostrych krawędzi i zadr, które mogą się pojawić w trakcie używania wyrobów należy krawędzie głowni polerować np. kamieniem polerskim o granulacji ok. P100. Można to wykonać ręcznie lub maszynowo (np. zakładając odpowiednią tarczę na wiertarkę).

Głownie chromowane nie wymagają natłuszczania a jedynie można je przetrzeć szmatką np. z niewielką ilością płynu do czyszczenia okien. Pragniemy nadmienić, że warstwa chromu nie jest niezniszczalnym zabezpieczeniem antykorozyjnym. Jednakże na potrzeby wyrobów ozdobnych jest to wystarczające.

Okładziny rękojeści mieczowych zużywają się podczas walk i ich wymiana nie podlega naprawie gwarancyjnej. Ich wymiana z pewnością nie przysporzy trudności żadnemu użytkownikowi.

Mosiężne elementy wyrobów z czasem mogą zmienić kolor na ciemniejszy co jest również procesem naturalnym. W celu ponownego uzyskania koloru mosiądzu można je czyścić np. pastą do polerowania nadwozi samochodowych. Jest to środek lekko ścierny, który można kupić w prawie każdym sklepie motoryzacyjnym.

Wyroby skórzane należy co pewien czas natłuścić używając np. pasty do butów w odpowiednim kolorze.

 

Dedykacje

Większość wyrobów dekoracyjnych (np. szable ozdobne) posiada na głowni zdobienia charakterystyczne dla danej epoki. Przy niektórych wyrobach udostępniamy możliwość zamówienia indywidualnego napisu (dedykacji). Nawet jeśli taka możliwość nie jest wyraźnie zaznaczona w opisie to zawsze możesz o nią zapytać.

Przykładowe dedykacje:

  • Józkowi w 50-tą rocznicę urodzin – Koledzy, Bytom 2011-05-07
    ilość znaków: 60
  • Na pamiątkę promocji oficerskiej – Biała Podlaska, grudzień 2010
    ilość znaków: 64

Przy zamówieniach indywidualnych zdobień wymagamy wpłacenia zaliczki (nie większej niż 49% ustalonej ceny), która nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji przez Klienta z realizacji zamówienia.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a zamówieniem dedykacji do pozostałych wyrobów lub zdobienia innego niż tekst (np. logo firmy czy herb rodowy) to prosimy o dodanie odpowiedniej informacji podczas składania zamówienia (w polu 'Uwagi do zamówienia'). Prosimy o zwrócenie uwagi, że zdobienia są wykonywane ręcznie w związku z czym niektóre wzory mogą być trudne lub wręcz niemożliwe do wykonania.

Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia takich szczegółów jak:

  • rodzaj zdobień (tekstu lub wzoru) i ich umiejscowienia
  • ceny za wykonanie i wysokości zaliczki
  • terminu realizacji oraz warunków gwarancji

Twój kraj to Stany Zjednoczone.

Zmień kraj

Koszyk

Brak produktów

Suma 0.00 €

Podane ceny są cenami brutto

knight