Szukaj

ProduktyCzęsto zadawane pytania (FAQ)

 

Czy miecze nadają się do walki?

Tak, wyroby z kutymi głowniami jak najbardziej nadają się do walki.

Czy głownie są kute? Z jakiej stali? Czy są to resory?

Tak, nasze głownie określane jako „kute” (w odróżnieniu od „ozdobnych”) są kute i hartowane do twardości 48-52 HRC. Do odkuwania głowni używamy stali sprężynowej. Nie przekuwamy złomu - kupujemy stal nową w hucie. Nie mamy nic wspólnego z branżą samochodową a już na pewno nie z naprawą resorów.

Czy na głowni są ślady po kuciu?

Nie. Wszystkie głownie po kuciu są szlifowane, hartowane i polerowane. Standardowym wykończeniem jest matowy kolor stali ze śladami po polerowaniu.

Czy miecze się zbijają?

Podczas kucia następuje proces zagęszczania cząsteczek węgla i żelaza z jakich składa się stal. Proces ten zachodzi przede wszystkim na powierzchni kutej głowni. W trakcie walki cała siła uderzenia jest oddawana w bardzo mały fragment głowni, który ulega dalszemu utwardzeniu tak, jakby był znów kuty. Fakt wcześniejszego zahartowania głowni nie ma tu zbyt dużego znaczenia. Oczywiście proces ten jest uzależniony od kilku czynników takich jak grubość krawędzi uderzających o siebie głowni, ich twardość czy brak ostrych brzegów, które mogą odpryskiwać przy uderzeniu. Krawędzie głowni zostają w ten sposób utwardzone i jest to proces praktycznie nie do uniknięcia. Po utwardzeniu się krawędzi głownia nie powinna się już zbijać.

Czy kute głownie pękają?

Ze względu na to, że nasze wyroby są wykonywane ręcznie mogą zdarzyć się skazy materiałowe, których nie jesteśmy w stanie wychwycić na etapie produkcji. Mikropęknięcia można wykryć np. poprzez prześwietlenie głowni. Odsetek takich skaz jest na tyle mały, że na nasze wyroby udzielamy rocznej gwarancji. Z doświadczenia jednak wiemy, że miecz który ma wybrakowaną głownię pęknie przy pierwszych kilku uderzeniach. Dlatego sprawdzamy jakość naszych głowni zanim trafią do Klienta.

Jakiej udzielacie gwarancji?

Na nasze wyroby (także te z kutymi głowniami) udzielamy rocznej gwarancji.

Czy wasze wyroby to wierne kopie broni historycznej?

I tak i nie.

Tak, bo zawsze przy opracowywaniu naszych produktów opieramy się na literaturze fachowej, katalogach muzealnych, i wszelkich innych materiałach które mogą być pomocne.

Nie, bo funkcjonalność wyrobów jakiej oczekują nasi klienci wymusza pewne zmiany konstrukcyjne, które powodują, że dany wyrób przestaje być wierną kopią oryginału.

Każdy z oferowanych przez nas produktów posiada opis, w którym podajemy w miarę możliwości pochodzenie danego wyrobu. Bardzo często (szczególnie przy egzemplarzach użytkowych) zmiany w stosunku do oryginału są dość drobne ale istotne. Na przykład głownie szabel nie są ostrzone, co powoduje inne wyważenie i wagę danego wyrobu. W takim wypadku nie możemy mówić o wiernej kopii oryginału.

Jeżeli dany wyrób jest kopią broni historycznej to jest to jednoznacznie zaznaczone w opisie wyrobu.

 

Czy wystawiacie faktury?

Tak. Jesteśmy legalnie działającą firmą, płacimy podatki i legalnie zatrudniamy naszych pracowników. Jesteśmy płatnikiem podatku VAT. Kupując u nas otrzymasz paragon lub fakturę. Standardowo do paczki wkładamy paragon, jeśli chcesz otrzymać fakturę prosimy o podanie odpowiednich danych przy składaniu zamówienia. Jeżeli otrzymałeś już przesyłkę możesz odesłać do nas paragon wraz z danymi do faktury. Otrzymasz ją pocztą. Warunkiem jest odesłanie paragonu do nas w terminie do 7 dni od daty otrzymania przesyłki.

Twój kraj to Stany Zjednoczone.

Zmień kraj

Koszyk

Brak produktów

Suma 0.00 €

Podane ceny są cenami brutto

knight